صفحه اصلی > اخبار > اخبار  


 

 
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی تأکید کرد:
افزایش اختیارات رؤسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت

 

 

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی در نشست مسئولان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت که به همت سازمان توسعه تجارت ایران و همزمان با برگزاری آئین سالروز ملی صادرات برگزار شد،  سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت را کاهش تعداد کارگروه‌ها و کمیته‌ها، ادغام کارگروه‌های مشابه و در نهایت کاهش برورکراسی اداری عنوان کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حسین مدرس خیابانی در جمع رؤسای صمت استان های کل کشور با  اشاره به مباحث صورت گرفته در خصوص تشکیل ستادی متناظر و هم عرض ستاد تنظیم بازار، جهت رصد و حل مشکلات مربوط به بازرگانی خارجی به صورت منظم، اظهار داشت: اقدامات لازم جهت افزایش اختیارات و ضمانت اجرایی مصوبات شورای عالی توسعه صادرات غیر نفتی در حال انجام است و در صورت انجام این مهم و اخذ اختیارات اصل 127 قانون اساسی که بر اساس آن تصمیمات نمایندگان ویژه رئیس جمهور در حکم تصمیمات هیات وزیران و لازم‌الاجرا است، مشکلات و موارد مربوط در شورای عالی توسعه صادرات غیر نفتی و به راهبری سازمان توسعه تجارت ایران مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مدرس خیابانی در خصوص نظرات و دیدگاه‌های مسئولان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت، افزایش اختیارات و مسئولیت‌های سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت به عنوان نمایندگان وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور استان را ضرورتی انکارناپذیر بیان کرد و با قدردانی از تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط رؤسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت  سراسر کشور در خصوص تنظیم بازار در شرایط کنونی، بازخوردهای مردم  فعالیت‌های نظارتی سازمان‌های مسئول را مثبت توصیف کرد.

وی برگزاری شکوهمند آئین بیست و سومین سالروز ملی صادرات را حاصل تلاش و کوشش بی وقفه کلیه همکاران سازمان توسعه تجارت ایران و مجموعه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران دانست و بر حمایت و تشویق ویژه صادرکنندگان نمونه و پیشرو تأکید کرد.

قائم مقام وزیر در امور بازرگانی با اشاره به تأخیر بر استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان، خواستار پیگیری استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان نمونه در کمتر از یک ماه شد.

وی با بیان دستورالعمل بانک مرکزی در خصوص ارائه تسهیلات به صادرکنندگان از جمله استرداد بر مالیات بر ارزش افزوده در قبال انجام تعهدات ارزی از یکسو و همچنین ضرورت نگاه ویژه به صادرکنندگان به عنوان پیشرانان توسعه از سوی دیگر، همسویی و معاضدت بیشتر سازمان‌های مسئول از جمله بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی را راهگشا توصیف نمود.

مدرس خیابانی بر اجرای برنامه های سازمان توسعه تجارت ایران در حوزه‌های توسعه‌ای و ترویجی، بر تهیه نقشه راه کالا و کشور بر اساس ظرفیت‌های استان‌های کشور و همچنین پیگیری موارد مربوط به کیفیت صادرات، نمایشگاه‌های ملی و استانی، صادرکنندگان حرفه‌ای، فعالیت میز صنوف تولیدی و خدماتی و همچنین فعالیت هر چه بیشتر میزهای کالایی و کشوری تأکید کرد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی، موافقتنامه تجارت ترجیحی با اوراسیا را حائز اهمیت توصیف کرد و خواستار توجه ویژه سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت جهت اجرایی شدن این توافقنامه شد.

گفتنی است، نشست مسئولان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها با قائم مقام وزیر صمت در بازرگانی توسط سازمان توسعه تجارت ایران و با همکاری مدیریت امور استان‌ها و شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید و حاضرین در جلسه دیدگاه‌ها، نظرات و مشکلات استان‌ها را در سه حوزه بازرگانی داخلی، بازرگانی خارجی و بازرسی و نظارت مطرح کرده و مقرر شد پیگیری‌های لازم توسط بخش‌های مسئول انجام گیرد.

 

 

 

 

 تاریخ انتشار:1398/09/13  ساعت درج:٢٠:٠٨  شماره خبر:٨٥٩٢  بازدید:1696

  نسخه چاپي


خروج