صفحه اصلی > اخبار > اخبار  


 

 
آغاز به کار اولین مرکز بزرگ تجاری ایران در شرق آسیا

 

 

اولین مرکز بزرگ تجاری ایران در شرق آسیا در منطقة آزاد تجاری شانگهای ، با هدف افزایش توان صادراتی کالا و خدمات ایرانی و جذب سرمایه گذاری خارجی با حضصور معاون وزیر صنعت، قائم مقام بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین و مقامات عالی‌رتبۀ چینی افتتاح شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، علی دهقانی رایزن بازرگانی ایران در شانگهای گفت:

مرکز تجاری دائمی ایران در شانگهای که با مدیریت دفتر رایزنی ایران طراحی، اجرا و عملیاتی شده، به منظور معرفی کالا و خدمات ایرانی، امکان فروش کلی و جزئی به صورت حضوری و آنلاین را دارد.

وی افزود: فاز اول این پروژه در 8 بخش دارای مزیت صادراتی و سرمایه‌گذاری جهت معرفی محصولاتی چون صنایع دستی، فرش دستباف و ماشینی، محصولات با فناوری بالا، پتروشیمی، سنگ‌های ساختمانی، صنایع غذایی، خشکبار و خدمات گردشگری است که انتخاب تأمین‌کنندگان با در نظر گرفتن امکان ارائۀ محصول با کیفیت و قیمت مناسب به صورت مداوم و متناسب با نیاز بازار صورت خواهد گرفت.

دهقانی در تشریح ویژگی‌های برجستۀ این مرکز تجاری اظهار داشت: استقرار در منطقۀ آزاد تجاری، مجاورت با انبارها و سردخانه‌ها، وجود زیرساخت‌های تجارت الکترونیک و عرضۀ آنلاین کالا، مدیریت بومی منطقه و آشنا به بازار مصرف، تبلیغات مناسب، شبکۀ توزیع و تسهیلات تجاری منطقه و چین، عدم پرداخت عوارض و مالیات تا پیش از فروش کالا و همسویی با سیاست‌های جدید توسعه‌ای چین از مزیت‌های مرکز تجاری ایران در شانگهای محسوب می‌شود.

رایزن بازرگانی ایران در شانگهای گفت: مراسم افتتاحیه مرکز تجاری ایران، همزمان با سمینار بزرگ تجارت و سرمایه گذاری ایران و چین، با حضور مقامات عالی رتبه بخش دولتی و خصوصی دو کشور و بیش از 500 فعال اقتصادی چین توسط دفتر رایزنی برنامه ریزی و برگزار شد که بر اساس اعلام منابع معتبر، این همایش از لحاظ تعداد مخاطب از بزرگترین همایش‌های برگزار شده در خصوص ایران در کشور چین است که  نشانه ای بر عزم دو کشور در توسعه مناسبات، بر لزوم برنامه ریزی بیشتر و انجام اقدامات عملی در افزایش حجم مبادلات تجااری و سرمایه گذاری است.

 گفتنی است، این مرکز تجاری در فضایی به وسعت 5400 متر مربع شامل 2700 متر مربع فضای نمایشگاهی و 2700 متر مربع فضای اداری در منطقه آزاد تجاری شانگهای آغاز به کار کرده است.

 

 

 تاریخ انتشار:1396/12/23  ساعت درج:١٢:٣٢  شماره خبر:٦٠٤٨  بازدید:1551

  نسخه چاپي


خروج