صفحه اصلی > اخبار > اخبار  


 

 
در چهاردهمین جلسۀ کمیتۀ کارشناسی شورای عالی صادرات غیر نفتی؛
راهبردهای توسعۀ صادرات غیر نفتی با مشاوره و همفکری تدوین شد

 

 

در چهاردهمین و آخرین جلسۀ کمیتۀ کارشناسی شورای عالی صادرات غیر نفتی در سال جاری به ریاست مجتبی خسروتاج، معاون صادراتی وزیر و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران و با حضور نمایندگان دستگاه‌های مرتبط، راهبردهای توسعۀ صادرات غیر نفتی در دو بخش برون مرزی و درون مرزی به همراه برنامه و اقدامات اجرایی در سال 1397 مطرح شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، در چهاردهمین و آخرین جلسۀ کمیتۀ کارشناسی شورای عالی صادرات غیر نفتی در سال جاری راهبردهای توسعۀ صادرات غیر نفتی در دو بخش برون مرزی و درون مرزی به همراه برنامه و اقدامات اجرایی در سال 1397 مطرح شد. راهبردهای مطرح شده بر اساس تحلیل محیط رقابتی، نقاط قوت و ضعف صادرات ایران، تهدیدها و فرصت‌های محیط بین المللی تهیه شده است، موضوع مورد بحث اعضای حاضر در جلسه بود.

طی این جلسه نکات مهمی همچون ارتباط منابع بودجه‌ای با برنامه‌ها و اقدامات اجرایی مطرح شده در جلسه، گنجاندن اهداف کمی و رشد مورد انتظار، اولویت‌بندی در تدوین سیاست‌ها با نگاه اهم و فی‌الاهم، همفکری با تشکل‌های خصوصی از سوی اعضا مطرح شد.

همچنین مقرر شد تا اعضای حاضر در جلسه ظرف فرصت یک‌ ماهه، آخرین نظریات اصلاحی خود را در خصوص   راهبردهای توسعۀ صادرات غیر نفتی ارائه دهند.

گفتنی است، در پایان این جلسه نیز به پاس مشارکت فعالانۀ نمایندگان عضو که زمینۀ همفکری  و خرد جمعی را در تدوین سیاست‌ها و برنامه‌ها فراهم آوردند، لوح تقدیر از سوی ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران به ایشان اهدا شد.

 

 

 تاریخ انتشار:1396/12/20  ساعت درج:١٣:١٢  شماره خبر:٦٠٣٨  بازدید:1523

  نسخه چاپي


خروج