صفحه اصلی > اخبار > اخبار  


 

 
رایزن بازرگانی ایران در عراق:
مشارکت موثرشرکت‌های توانمند ایرانی در نمایشگاه اختصاصی ایران در عراق

 

 

رایزن بازرگانی ایران در عراق نمایشگاه اختصاصی ایران در این کشور را بعنوان اولین حرکت اثرگذار ایران بعد از آغاز کنفرانس کویت برای بازسازی عراق و نقطه عطفی در جهت‌گیری مناسب بخش خصوصی ایران برای توسعه و نوسازی صنایع عراق و افزایش مشارکت در طرح های سرمایه گذاری توصیف کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ناصر بهزاد گفت: در نمایشگاه اختصاصی ایران در عراق که توسط سفیر ایران در عراق و با حضور مقامات عراقی در بغداد افتتاح شد، ۱۴۵ شرکت در قالب ۱۲۰ غرفه در سالنی به مساحت ۳۰۰۰ مترمربع تولیدات خود را که تقریبا ۱۷۰۰ نوع کالای ایرانی موردنیاز بازارعراق است، به نمایش گذاشتند.

وی افزود: در این نمایشگاه که با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران برپا شده است، مشارکت‌کنندگان در ۳ بخش تجهیزات ساختمانی، محصولات غذایی،کالاهای صنعتی سازماندهی شده و ۷۷ درصد واحدها از بخش تولیدی، ۳ درصد در قالب کنسرسیوم و ۲۰ درصد شرکت‌های بازرگانی حضور یافتند که تعداد مشارکت‌کنندگان در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

بهزاد اظهار داشت: این نمایشگاه بعنوان اولین حرکت اثرگذار ایران بعد از آغاز کنفرانس کویت برای بازسازی عراق و بعنوان نقطه عطفی در جهت گیری مناسب بخش خصوصی ایران برای توسعه و نوسازی صنایع عراق و افزایش مشارکت در طرح های سرمایه گذاری تلقی خواهد شد.

گفتنی است، این نمایشگاه به مدت ۴ روز از ۲۳ بهمن در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی بغداد دایر خواهد بود.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1396/11/24  ساعت درج:١٢:٤٧  شماره خبر:٥٨٨١  بازدید:1127

  نسخه چاپي


خروج