صفحه اصلی > اخبار > اخبار  


 

 
مكانيزم مدرن بازاريابي؛ راهكار ورود به بازار رقابتي خودرو در قزاقستان

 

 

رايزن بازرگاني جمهوري اسلامي ايران در قزاقستان، راهكارهاي ورود ايران به بازارخودروي اين كشور را مورد بررسي قرار داد و گفت: شركت هاي خودرويي ايران براي رسيدن به اهداف صادراتي خود بايد استراتژي صادراتي بلند مدت تعريف كرده و با مدیریت نمایندگی مستقر در قزاقستان وارد بازار اين كشور شوند.

به گزارش روابط عمومي سازمان توسعه تجارت ايران، آنه دوردي ايران پناه رايزن بازرگاني جمهوري اسلامي ايران در قزاقستان اظهار كرد: برای ورود به بازار كشور قزاقستان و گرفتن سهمي از بازار خودروي اين كشور نیازمند تعريف مکانیزم مدرن بازایابی بلند مدت و خدمات مشتری پسند لازم هستيم.

وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اين كه اهميت بازار خودروي قزاقستان وسفر تيم ايران خودرو دربهمن ماه سال گذشته بمنظور ورود به بازار و صادرات خودرو به قزاقستان، افزود: دراین سفر علاوه بر اخذ گواهینامه استاندارد های لازم برای ورود به بازار، مذاکراتی نیز  برای مونتاژ خودرو با يك شرکت قزاقستاني انجام شد.

ايران پناه با اشاره به اين كه در این سفر جهت فروش 3000 دستگاه تاكسي سمند برای شهر آلماتی مذاکرات اولیه صورت گرفته است ادامه داد: همچنين به دليل اهميت بازار اين كشور، مذاکراتی در حاشیه ششمین همایش رایزنان در مهرماه 96 به انجام رسيد كه  مقررشده بود، ایران خودرو، برنامه های خود را در مورد صادرات وتعیین تکلیف نمایندگی مستقر در آلماتی اعلام كند.

ايران پناه در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اين كه  بازارقزاقستان می تواند  یکی ازبازار های هدف اولویت دار ایران خودرو  جهت حضور دربازار مونتاژ، صادرات خودرو و قطعات در منطقه اوراسیا و آسیای مرکزی باشد يادآور شد: ایران خودرو و شركتهاي خودروسازي برای رسیدن به اهداف صادراتی خود بايد با تعریف استراتژی صادراتی بلند مدت و مدیریت نمایندگی مستقر در قزاقستان وارد بازار شوند.

به اعتقاد رايزن بازرگاني جمهوري اسلامي ايران در قزاقستان، ورود به  بازار اين كشور در سال آینده به مراتب سخت تر از سالجاری خواهد بود چرا كه هرساله افزایش تولید داخل ازیک سو و ایده های جدید بازاریابی و تبلیغات مستقیم و مستمر و تسهیلات جدید از سوي دیگر فضای رقابت را براي شرکت های جدید الورود سخت می کنند.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1396/11/23  ساعت درج:٢٠:٣١  شماره خبر:٥٨٨٠  بازدید:1128

  نسخه چاپي


خروج