صفحه اصلی > اخبار > اخبار  


 

 
برنامه سازمان توسعه تجارت ايران:
جذب گردشگران سلامت

 

 

رییس میز گردشگری دفتر توسعه صادرات خدمات سازمان توسعه تجارت ايران، ضمن اشاره به ارزآوری چند برابری گردشگری سلامت نسبت به سایر انواع گردشگری، برجایگاه منحصر به فرد منطقه ای ایران در حوزه سلامت  تاکید كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان توسعه تجارت ايران، نادره تاجپور رییس میز گردشگری دفتر توسعه صادرات خدمات سازمان توسعه تجارت ايران، اظهار كرد: وزارت بهداشت کشورمان همانند سایر کشورهای پیشرو در بحث گردشگری سلامت به عنوان متولی اصلی این بخش، با امضای تفاهم نامه همکاری در زمینه خدمات بین المللی سلامت با کشورهای عمان و افغانستان، اين اقدام را برای کشورهای آذربایجان و عراق نیز در دستور کار قرار داده است.

تاجپور با بيان اين كه برای تحقق اهداف تفاهم شده باید بدنبال توسعه محصول و خدمات باشیم اذعان كرد: بايدانگیزه سرمایه گذاری و جلب مشارکت بخش خصوصی را با پذیرش مدیریت ریسک در این حوزه افزایش دهیم.

رییس میز صادرات گردشگری اين سازمان، از دیگر الزامات رشد این صنعت را کمک به تسریع فرآیند برندملی و برندسازی درحوزه پزشکی و درمان دانست و گفت: تمرکز بر تبلیغات گسترده و موثر گردشگری بخصوص در حوزه سلامت و آموزش شرکت های خدمات مسافرتی با نگاه گردشگری سلامت از ديگر فاكتورهاي رشد اين صنعت محسوب مي شود. 

به اعتقاد تاجپور، بهره برداری از همه ظرفیت های موجود در دستگاه های اجرایی برای کمک به حوزه گردشگری سلامت و فراهم شدن الزامات در سطوح خرد و کلان ، مسیر دستیابی به توسعه پایدار گردشگری را هموار خواهد كرد.

وي به شاخص هاي برتر در حوزه پزشكي در راستاي ارتقاي گردشگري سلامت اشاره كرد و گفت: وجود زیرساخت های مناسب ازجمله پزشکان و پیراپزشکان ماهر ، تعدد بیمارستانها و مراکز درمانی، برخورداري از تجهیزات و امکانات روزآمد پزشکی ، قدرت رقابتی بالا در زمینه قیمت ارائه خدمات و هزینه های پزشکی از مهمترين شاخص هایي است كه منجر به ارتقاي اين صنعت و رقابت با ساير رقباي منطقه اي مي شود.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1396/11/23  ساعت درج:٢٠:٢٩  شماره خبر:٥٨٧٩  بازدید:1204

  نسخه چاپي


خروج