صفحه اصلی > اخبار > اخبار  


 

 
بازار اندونزی در انتظار ایران

 

 

رایزن بازرگانی ایران در اندونزی با معاون اداره ی آسیا، اقیانوسیه، آفریقا و رئیس بخش آسیا و خاورمیانه وزارت تجارت اندونزی در خصوص برگزاری برنامه های مشترک تجاری دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، انور کمری، رایزن بازرگانی ایران در اندونزی، این ملاقات را در چارچوب تفاهمنامه ی همکاری های بین اداره کل توسعه صادرات وزارت تجارت اندونزی با سازمان توسعه تجارت ایران عنوان کرد و گفت: محور گفتگوها در این نشست، برگزاری سمینارهای مشترک به منظور شناخت فرصت های تجاری  دو کشور در سال جدید میلادی و حضور هیات تجاری ایران در اینگونه رویدادها به منظور درک بهتر ظرفیت های طرفین بود.

در این جلسه، الیزه، معاون اداره ی آسیا، اقیانوسیه و آفریقا اداره کل توسعه تجارت اندونزی، با ابراز خرسندی از همکاری همه جانبه و فعالانه ی دفتر رایزنی بازرگانی ایران در برگزاری سمینار "شناخت بازار ایران" که سال گذشته در تنگرنگ برگزار شد، از برپایی سمینارهای مشترک دو کشور در آینده استقبال کرد.

گفتنی است، رقم صادرات ایران به اندونزی طی هشت ماهه نخست سال جاری با رشد 184 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به 360 میلیون دلار رسیده و همچنین واردات ایران از اندونزی نیز با کاهش 18 درصدی مواجه شده است.

 

 

 تاریخ انتشار:1396/10/23  ساعت درج:١٢:٥٣  شماره خبر:٥٦٥٥  بازدید:1209

  نسخه چاپي


خروج