صفحه اصلی > اخبار > اخبار  


 

 
نهمین اجلاس کمیسیون مشترک ویتنام

 

نهمین اجلاس  کمیسیون مشترک ایران و ویتنام به همت سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، به نقل از موسویان، مدیر کل دفتر آسیا اقیانوسیه،

نهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در محل سازمان توسعه تجارت  طی روزهای 25-24 تیرماه  با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف برگزار وتفاهم‌نامه آن  نیزاز سوی محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان و نوین سون کونگ وزیر کشاورزی و توسعه روستایی ویتنام  به امضا رسید.

در این اجلاس نعمت زاده خواستار تسریع در برقراری روابط بانکی بین دو کشور و همچنین طراحی و آماده سازی نقشه راه همکاری های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بین دو کشور طی 2 ماه آینده شد.ضمناً وزرای دو کشور توافق نمودند که معاونین ایشان از طریق دیدارهای دوره ای شش ماه در تهران و هانوی بطور مستمر اجرای توافقات بعمل آمده در تفاهمنامه ششمین اجلاس کمیسیون ممشترک دو کشور را پیگیری نمایند.

در حاشیه نهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور اولین کمیته مشترک بانکی و اولین کمیته مشترک شیلاتی دو کشور نیز برگزار و تفاهمنامه های آنان به امضاء رسید.

گفتنی است در این اجلاس، خسروتاج، قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران، با اشاره به اهمیت برگزاری این اجلاس مشترک، دربارۀ صادرات ایران به ویتنام گفت:  80 درصد صادرات ایران به ویتنام را محصولات کشاورزی ، شیلاتی و دامی تشکیل می دهد. برای تداوم و استمرارصادرات اینگونه محصولات لازم است موضوعاتی مانند قرنطینه دنبال گردد. از دیگر سو، در بخشهای معدنی، صنعتی، خدمات فنی و مهندشی و پیمانکاری،دارویی و تجهیزات پزشکی نیز زمینه‌های فراوانی برای همکاری سرمایه‌گذاری مشترک وجود دارد . موضوع تسهیل صدور روادید و تقویت همکاری در بخش گردشگری ، مشارکت در نمایشگاه های تخصصی تجاری و مبادله هیاتهای تجاری در کنار انعقاد موافقتنامه تجارت ترجیحی از دیگر مسائل مهم قابل پیگیری در روابط دو کشور محسوب می‌شود.

 

 

 

 

 

 تاریخ انتشار:1396/04/25  ساعت درج:١٧:٠٠  شماره خبر:٤٨٠٥  بازدید:2643

  نسخه چاپي


خروج