صفحه اصلی > اخبار > اخبار  


 

 
با مشارکت بیش از 230 شرکت ایرانی و خارجی
بیست چهارمین نمایشگاه بین‌المللی لوستر برگزار می‌شود

 

بیست چهارمین نمایشگاه بین‌المللی لوستر، چراغ‌های روشنایی و تزئینی که بیانگر تلفیقی از صنعت و هنر ایرانی است با مشارکت بیش از 230 شرکت ایرانی و خارجی 27 دی ماه آغاز به کار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، در این نمایشگاه که به مدت 4 روز دایر خواهد شد، انواع لوسترهای سقفی و دیواری، لوسترهای مساجد و زیارتگاه‌ها، انواع چراغ‌های تزئینی منزل، شمعدانی، چراغ‌های تزئینی شرکت‌ها، ادارات و هتل‌ها، چراغ‌های شهری‌، چراغ‌های فضای باز و همچنین مجسمه‌ها و تابلوهای تزئینی به نمایش گذاشته می‌شود.

هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی و شناساندن توانمندی‌های واحدهای تولیدی در این صنعت، یافتن بازارهای جدید صادراتی و افزایش صادرات، آشنائی با جدیدترین صنایع و تجهیزات صنعت لوسترسازی جهان، توسعه و افزایش تولید و افزایش اشتغالزایی عنوان شده است.

در این نمایشگاه که در فضایی به وسعت بیش از 10 هزار متر مربع در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود، 184 شرکت ایرانی و 55 شرکت خارجی از کشورهای چین و ایتالیا مشارکت دارند.

بر اساس این گزارش، بازدیدکنندگان در خلال برگزاری نمایشگاه، می‌توانند با فرایند هنر شیشه‌گری و بلورسازی از نزدیک آشنا شوند.

به گزراش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، صنعت لوسترسازی ایران دارای سابقه طولانی است و وجود توانمندی‌های کشور در زمینه تولید کیفی انواع  لوستر موجب شده تا نه‌ تنها نیاز داخلی اقشار مختلف جامعه به این کالا تامین شود بلکه با ایجاد کارخانه‌های تولید در فراسوی مرزها، بازارهای جهانی نیز هدف صادرات محصولات این صنعت قرار بگیرد. رشد و توسعه این صنعت در کشور به اندازه‌ای است که در حال حاضر با لوسترهاي توليدي کشورهای ايتاليا، اسپانيا و چك قابل مقايسه و رقابت است.

 

 

 تاریخ انتشار:1395/10/19  ساعت درج:١١:١٢  شماره خبر:٤١٠٠  بازدید:2671

  نسخه چاپي


خروج